Krátké historie

Michaela Freeman začala experimentovat s digitální grafikou v roce 1996, kdy pracovala na v té době nejmodernějších barevných kopírovacích strojích. Její spolupráce s americkým umělcem a fotografem Sheltonem Walsmithem jí dodala odvahu otestovat schopnosti kopírovacích a laminačních strojů, ve snaze zachytit a uchovat krásu květin, listů a dalších rostlinných materiálů. Její výsledky byly prvně vystaveny na jaře 1997.

Od té doby nastaly tři zásadní změny:

  • počítače a skenery se staly běžně dostupnými a rychle nabíraly kapacitu paměti a procesorů,
  • pokročilé grafické programy umožnily retušování naskenovaných obrazů a navíc…
  • digitální tisk zpřístupnil zakázkovou produkci ve fotografické kvalitě a široké škále materiálů.

Po dvou desetiletích práce a s přibližně dvěma tisíci digitálních obrazů v archivu najednou nastaly nečekané výsledky – je možné vyrábět velkoplošné obrazy tištené na papír, PVC nebo plátno a dát je k dispozici přes internet a skrze mezinárodní zástupce.


Spolupráce na míru

Coby multitalentovaná profesionálka v kreativních oborech se nyní Michaela rozhodla zaměřit na spolupráci s architekty, interiérovými designery a developery. MagnaGarden je koncipována jako proces, tvůrčí zkušenost, která vychází ze specifických nároků klienta a konkrétních prostorů, ať už jde o výběr z našeho portfolia nebo exkluzivní kousky. Veškerá díla jsou tištěna na zakázku a podpis autorky zajišťuje, že kvalita tisků byla osobně zkontrolována a odsouhlasena.

Vybrat si z tak široké nabídky může být náročné. V MagnaGarden jsme tu od toho, abychom vám s výběrem pomohli krok za krokem, doporučili vhodné rámování a prezentaci a spolupracovali s interiérovým designerem projektu. Můžeme vám poskytnout pomoc s vizualizacemi současných nebo budoucích prostorů, díky čemuž si je budete schopni představit i s uměním Michaely Freeman. Těší nás komplexní a náročné projekty a vždy nás zajímají nové možnosti komerčního využití grafického umění v interiérech i exteriérech.